سریعترین آسانسور جهان چگونه کار می کند؟! +عکس

اولین آسانسور تجاری که در سال 1857 توسط شرکت اوتیس نصب شد، با سرعت 12 متر در دقیقه بالا می‌رفت اما اکنون آسانسورهای شرکت میتسوبیشی الکتریک با استفاده از فناوری جدید این شرکت می‌تواند ارتفاع 609 متری برج شانگهای چین را با سرعت 18 متر در ثانیه بپیماید.

با پایان یافتن ساخت این برج در سال 2014، مسافران می‌توانند با این آسانسورها از لحظه ورود تا عرشه رصد در نزدیکی نوک برج را در کمتر از یک دقیقه طی کنند.آسانسور جدید میتسوبیشی مانند محصول اولیه اوتیس با قرقره حرکت می‌کند. این آسانسور از مجموعه‌ای از کابلهای فولادی در یک سو و یک وزنه تعادل 13 تنی در سوی دیگر برخوردار است. یک موتور 310 کیلوواتی در بالای محور آسانسور به بالا و پائین بردن آن از طریق چرخاندن قرقره می‌پردازد.

یک رایانه مرکزی به تعیین زمان و نظم خاص حرکت آسانسورها برای خدمات رسانی به مسافران می‌پردازد. هدف این است که مدت زمان انتظار مسافران کاهش یافته و از سوی دیگر از حرکت دو آسانسور در کنار هم جلوگیری شود.

پوشش‌های آلومینیومی در بالا و پایین مجموعه باعث کاهش مقاومت هوا و صدای باد در سرعت بالا خواهد شد.

برای ایمنی مسافران، از سرامیک در چرخ دنده‌های ایمنی به دلیل مقاومت بالای آن در برابر حرارت، شوک و سایش به همراه یک میانگیر روغن هیدرولیک به عنوان جذب شوک در پایه استفاده شده است.

/ 0 نظر / 13 بازدید