فعال کردن رابط شیشه ای Aero به ویندوز8

یک اپلیکیشن ساده به نام Aero8Tuner می تواند به سادگی عمل افزودن پنجره های شفاف را به ویندوز ۸ انجام دهد. این برنامه امکان تغییراتی در DWM یا همان (Desktop Window Manager) می دهد. البته نا گفته نماند برنامه هنوز در قسمت شیشه ای کردن پنجره ها باگ دارد و باید در نسخه های بعدی توسط توسعه دهنده رفع گردد. این باگ سبب می شود برنامه متن درون کادر شیشه ای شده ویندوز با جابه جایی به صورت مات در بیاید. کار کردن با این برنامه بسیار ساده است و با یک نگاه می توانید به چگونگی کار کردن با آن دست یابید.
Click this bar to view the original image of 418x326px.

رابط کاربری به دو قسمت رنگ ها و پارامترها تقسیم شده است. بخش رنگ ها شامل امکان تغییر رنگ پنجره ها، نوار وظیفه و حاشیه ها بوده؛ به علاوه گزینه Enable Windows Colorization که با غیر فعال کردن آن سبب می شود تمامی حواشی پنجره ها به رنگ سفید در بیایند و این اجازه را به شما خواهد داد تا رنگ نوار وظیفه یا همان Taskbar را تغییر دهید.

Click this bar to view the original image of 423x334px.

به کمک نوار لغزنده Color Balance نیز می توانید درجه اشباع رنگ را تغییر داده و به رنگ دلخواه خود برسید.

Click this bar to view the original image of 423x334px.

با کلیک بر روی آیکون رنگ در زیر مجموعه Main Color پالت رنگ باز شده و می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.از آنجایی که Aero Glass به طور کامل در ویندوز ۸ غیر فعال شده است. در نتیجه Aero8Tuner نیز این امکان را ندارد تا آن را به شکل ویندوز ویستا و ۷ در اختیار شما قرار دهد. اما با انتخاب گزینه Force High Contrast Mode با بالا بردن کنتراست حاشیه های پنجره های ویندوز را برای شما به حالت شیشه ای در خواهد آورد. اما همانطور که در بالا نیز گفتم با فعال کردن این گزینه گرچه پنجره ها شیشه ای خواهند شد اما با حرکت دادن آن ها نوشته ها بهم ریخته خواهند شد.

Click this bar to view the original image of 438x352px.


گرچه Aero8Tuner راه حلی تمام و کمال محسوب نمی شود. اما می تواند دل دوستاران این ویژگی حذف شده محبوب را بدست آورد. البته ما یقین داریم در آینده این باگ ها نیز مرتفع گردد تا احساس شیشه ای بیشتری به ما دست دهد.
این برنامه در هر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی به خوبی کار می کند.

پسورد: www.shahreamozesh.ir

         Aero8Tuner.rar 

/ 0 نظر / 44 بازدید