آموزش تصویری انتقال دفترچه تلفن از سیم کارت به اکانت گوگل

برتری های این روش نسبت به روش های معمولی :

1- در صورت بروز مشکلاتی از قبیل ریست فکتوری ، فلش شدن گوشی یا از بین رفتن سیم کارت و یا تعویض گوشی یا به روز رسانی ورژن اندروید گوشی،بازیابی شماره های تماس با یک بار Sync شدن به ایمیل گوگل انجام می‌شود.

2- امکان استفاده از عکس برای شماره های موجود ( نبود محدودیت برای ذخیره شماره تلفن )

3 - امکان استفاده از شماره تلفن ها در ایمیل گوگل. یعنی در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشی، شماره تلفن ها در ایمیل شما موجود است.

4 - امکان ویرایش یا نمایش شماره تماس ها هم در گوشی هم در اکانت گوگل 

آموزش انتقال دفترچه تلفن از سیم کارت به اکانت گوگل 

اول از همه باید یک اکانت Gmail داشته باشید که روی گوشی فعال باشد.

وارد بخش Contacts شوید.در زیر بخش CONTACT گزینه Import/Export را انتخاب کنید.در زیر بخش Import/Export با منوی زیر رو به رو می‌شوید که از بالا به پایین به این ترتیب هست:

1 - کانتکت ها رو از USB بردار
2- کانتکت ها رو بریز روی USB
3- کانکت ها رو از SD کارت بردار
4- کانکت ها رو بریز رو SD کارت
5 کانکت ها رو از روی سیم کارت بردار
6- کانکت ها رو بریز رو سیم کارت
7- کانکت ها رو به اشتراک بذار با ...

ما در این منو فقط با منوی Import From SimCard کار داریم. پس این گزینه رو انتخاب کنید. بعد از انتخاب منوی مورد نظر در بخش بعدی در صورت وجود دو سیم کارته بودن گوشی ، سیم کارت مورد نظر را انتخاب کنید.در این قسمت گزینه ی Google که زیر آن اکانت گوگل شما رو کامل درج کرده انتخاب کنید.

توجه :در هنگام شروع این مرحله باید گوشی شما به اینترت متصل باشد تا بتواند شماره تماس های شما را به بخش Contact اکانت گوگل‌تان منتقل کند.بعد از اتمام عملیات انتقال وارد صفحه اصلی بخش Contact شوید و در بخش تنظیمات گزینه ی Contacts to Display را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب کردن گزینه مورد نظر صفحه ی زیر نمایش داده می‌شود.در این صفحه وارد بخش Customised list شوید. ( علامت چرخ دنده )در صفحه ی مورد نظر می توانید انتخاب کنید که به چه مواردی در بخش Contact متصل شوید.

بعد از انتخاب اکانت Google و Contact و Done کردن صفحه جهت انجام تنظیمات انجام شده ، تمامی کانکت های شما با لوگوی گوگل در صفحه ی کانکتها به نمایش در میاد.

توجه : این روند در گوشی سامسونگ S4mini به صورت منوی مورد نظر بوده است . امکان دارد اسم ها در گوشی های دیگه کمی متفاوت باشد.

توجه : در این روش لازم نیست برای دسترسی به شماره تلفن ها همیشه به اینترنت متصل باشید ، یک بار اتصال به اینترنت و اکانت گوگل ، تمامی شماره تماس های شما را در گوشی نمایش میدهد.

/ 1 نظر / 331 بازدید