نرم افزارهای ‌بازیابی اطلا‌عات

۱) Iolo Search And Recover۴

شرکت معتبرiolo Technologies که نرم‌افزار قدرتمند و محبوب System Mechanic را ارائه کرده است، با ارائه نرم‌افزار Search And Recover در حیطه نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات نیز بسیار قدرتمند ظاهر شده است.

 

این نرم‌افزار هم برای کاربران مبتدی و هم برای کاربران حرفه‌ای گزینه مناسبی محسوب می‌شود. کاربران مبتدی توسط یک ویزارد، مرحله به مرحله راهنمایی می شوند. این نرم‌افزار قبل از اقدام به بازیابی، پیش‌نمایشی از اسناد مختلف و انواع فایل‌های مالتی‌مدیا را به کاربر ارائه می‌کند. به این ترتیب کاربر با اطمینان فایل مورد نظر را انتخاب و بازیابی می‌کند. همچنین Search And Recover با استفاده از قابلیت Smartscan خود، کاربر را قادر می‌سازد تمام آنچه را که به هر دلیلی پاک شده است، به صورت یکجا بازیابی و ذخیره کند. از دیگر سرویس‌های مفید این نرم‌افزار می‌توان به ابزار Strongscan اشاره کرد که قادر است بسیاری از اطلاعات و فایل‌هایی را بازیابی و ذخیره کند که ماه‌ها و حتی سال‌ها قبل حذف شده‌اند.

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد Search And Recover، توانایی بازیابی اطلاعات پاک شده از سی‌دی‌ها و Dvdهای دارای قابلیت رایت مجدد (cd-rw/dvd-rw) است. همچنین اگر از نرم افزار هایی مانند Outlook ،outlook Express ،netscape ،thunderbird و Eudora برای دریافت ایمیل استفاده می‌کنید، با در اختیار داشتن Search And Recover برای بازیابی ایمیل‌های پاک شده، هیچ‌گونه نگرانی و دردسری نخواهید داشت.

۱۲۸ مگابایت حافظه رم، ده مگابایت فضای دیسک سخت، Windows Media Player ۶/۴ یا بالاتر و Nternet Explorer۶ با Service Pack ۲ حداقل نیازمندی‌های این نرم‌افزار است که از طرف شرکت سازنده به کاربران توصیه شده است. این نرم افزار روی ویندوز های ۹۸،me ،۲۰۰۰ و Xp قابل اجرا است.

 

۲) Handy Recovery ۳.۰

Handy Recovery نرم‌افزاری کوچک با کاربردی بسیار آسان و در عین حال بسیار قدرتمند و کارآمد برای بازیابی اطلاعات پاک شده است. این نرم‌افزار فایل‌هایی را بازیابی می‌کند که بر اثر آلودگی به ویروس یا خطا‌های مختلف نرم‌افزاری آسیب دیده یا به طور کامل از دست رفته‌اند.

 

این نرم‌افزار همچنین قابلیت بازیابی اطلاعات از پارتیشن‌های فرمت شده دیسک‌سخت را دارد. یکی از قابلیت‌های بسیار مناسب و منحصر به فرد این نرم‌افزار، نمایش تمام پوشه‌ها و فایل‌های پاک شده در قالب محیطی مشابهwindows Explorer است. به این ترتیب کاربر قادر است قبل از اقدام به بازیابی، فهرستی مرتب از اطلاعات پاک شده سیستم را مشاهده نماید و سپس برای بازیابی اطلاعات مورد نیاز اقدام کند.

 

Handy Recovery می‌تواند سیستم را بر اساس نام فایل یا پوشه پاک شده جست‌وجو کند و احتمال بازیابی موفق هر فایل یا پوشه را به کاربر اعلام نماید. این برنامه روی تمام نسخه‌های ویندوز قابل استفاده است. و از تمام انواع سیستم فایل‌های ویندوزی (fat ۱۲/۱۶/۳۲ Ntfs /ntfs۵) به خوبی پشتیبانی می‌کند و توانایی بازیابی فایل‌های فشرده و رمزنگاری شده در پارتیشن‌های Ntfs را دارد و برای کاربرانی که در جست‌وجوی نرم‌افزاری ساده و در عین حال قدرتمند برای بازیابی اطلاعات هستند، گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

 

۳) O&o Diskrecovery ۴

O&o Software عناوین متنوعی از نرم‌افزار‌های بازیابی اطلاعات را در منوی محصولات خود معرفی کرده است کهo&o Diskrecovery یکی از این محصولات است. این نرم‌افزار قادر است تمام سکتورهای دیسک سخت، انواع کارت‌های حافظه و دوربین‌های دیجیتال و ... را برای بازیابی فایل‌ها زیرورو کند. حتی زمانی که سیستم فایل به طور کامل فرمت شده یا به هر دلیلی دچار خرابی و آسیب‌های جدی شده باشد، O&o Diskrecovery بازیابی اطلاعات پاک شده و از بین رفته را ممکن می‌سازد و توانایی شناسایی، بازیابی و ذخیره بیش از ۳۵۰‌نوع فرمت مختلف را نیز دارد.

O&o Diskrecovery به موتور قدرتمند O&o Deepscan مجهز است و می‌تواند با جست‌وجوی عمیق در میان داده‌ها، حتی کوچک‌ترین فایل‌ها را بازیابی نماید. ویرایش ۴ این نرم‌افزار برای استفاده در ویندوزهای ۲۰۰۰ ، Xp ، Nt ۴.۰ و ۲۰۰۳ ارائه شده است.

 

۴) Undeleteonclick ۱.۲

توجه تیم طراحیundeleteonclick به دو مشخصه کاربرد آسان و کارایی و قدرت مناسب در بازیابی اطلاعات از دست رفته هنگام کار با این نرم‌افزار کاملاً محسوس و ملموس است. Undeleteonclick نرم‌افزار نسبتاً نوپا و جدیدی در حیطه خود محسوب می‌شود، اما از لحاظ قابلیت و کارآیی نرم‌افزار مناسبی به شمار می‌رود.

این نرم‌افزار از انواع (fat ۱۲ ، ۱۶، ۳۲) و همچنین Ntfs به خوبی پشتیبانی می‌کند و توانایی بازیابی اطلاعات از دیسک سخت، فلاپی‌دیسک و انواع کارت‌های حافظه مورد استفاده در تجهیزات همراه را دارد. بازیابی فایل‌های فشرده و رمزگذاری شده در پارتیشن‌های با سیستم فایل Ntfs، سرعت بالا در جست‌وجو و بازیابی فایل‌ها و امکانات متنوع برای جست‌وجوی اطلاعات بر اساس مشخصاتی مانند نام فایل یا پوشه، نوع (پسوند)، اندازه و تاریخ

 

ایجاد و ویرایش، از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار به حساب می‌آید.

Undeleteonclick در ویندوزهای ۹۸se و تمامی نسخه های بعد از آن و همچنین ویندوز ویستا قابل استفاده است.

 

Active Undelete (۵

این نرم‌افزار قدرتمند علاوه بر پشتیبانی از سیستم‌های فایلی Ntfs ،fat ۳۲ ،fat ۱۶ ،fat ۱۲ که تقریباً در تمام نرم‌افزارهای مشابه نیز پشتیبانی می‌شوند، از دو سیستم فایل Ntfs۵ و Ntfs+efs نیز به خوبی پشتیبانی می‌کند. همچنین از دیسک‌های سخت خارجی (external) و هارددیسک‌های حجیم چند صدگیگابایتی نیز به خوبی پشتیبانی می‌نماید.

 

امکان بازیابی فایل‌های فشرده و رمزگذاری شده در پارتیشن های Ntfs، فایل‌های آسیب دیده و پاک شده به دلایل مختلف، اطلاعات از دست رفته در پارتیشن‌های فرمت شده، پشتیبانی از فایل‌های دارای اسامی

/ 0 نظر / 19 بازدید