اضافه کردن Administrator Account به صفحه Logon ویندوز XP

اضافه کردن Administrator Account به صفحه Logon ویندوز XP

همانطور که می دانید هنگام نصب ویندوز ، اولین کاربری که ایجاد می شود Administrator نام دارد که مهمترین کاربر هم می باشد و بنا به دلایل امنیتی در صفحه خوش آمد گویی ویندوز ایکس پی ( Welcome Screen ) نشان داده نمی شود و فقط در هنگام بوت در حال Safe Mode است که می توان آن را مشاهده کرد.

اگر مایل هستید در حالت عادی هنگام نمایش Welcome Screen با حساب کاربری مدیر یا همان Administrator وارد سیستم شوید، باید در هنگام نمایش صفحه Windows XP Welcome Screen ، کلید Alt و کلید Ctrl را پایین نگه دارید و 2 مرتبه کلید Delete را فشار دهید، تا صفحه Welcome Screen به صفحه Classic Logon Prompt سویچ شود. آنگاه نام کاربری Administrator را همرا با رمز عبور وارد می کنید تا با حساب مدیر و دسترسی کامل وارد سیستم شوید.

اما اگر مایل هستید در صفحه شروع ویندوز در حالت عادی که Welcome Screenنام دارد نام کاربری Administrator را مشاهده کنید باید به صورت زیر تغییراتی را در رجیستری ویندوز اعمال و ذخیره نمایید:

1ـ ابتدا از منوی استارت گزینه Run را اجرا کنید و دستور Regedit را تایپ کرده و بر روی OK کلیک کنید.

2ـ کلید زیر را در رجیستری پیدا و مشخص کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion
\Winlogon\SpecialAccounts

3ـ در زیر شاخه UserList یک رشته از نوع DWORD به نام Administrator بسازید و مقدار عددی آن را ( در مبنای 16 یا Hexadecimal ) به عدد 1 تغییر دهید.

4ـ سیستم را یکبار راه اندازی کنید تا تغییرات ایجاد شده اعمال و ذخیره شود.

/ 1 نظر / 442 بازدید
وجدان

من این کار رو کردم اما پیغام خطا داد و گفت نمی تونه ایجاد کنه حالا چیکار کنم[ناراحت]