آموزش نرم افزار ورد2007 با Word 2007 For Dummies

تغییرات ظاهری بسیار زیاد طراحی Office 2007 می‌تواند باعث ایجاد نگرانی‌هایی گردد بجای آنکه هزاران منوهای متنی  و نوار وظیفه‌های باریک پشت سرهم ردیف شوند اکنون بیشتر کارها در آفیس در یک نوار پهن یا ریبون انجام می‌شود این نوار پهن در همان مکان قبلی نوار وظیفه‌ها قرار دارد و با حرکت ماوس روی آنها نمایان می‌شود.

ممکن است در اولین برخورد برای پیدا کردن گزینه‌هایی که قبلاً با آنها آشنایی داشتید دچار دردسر شوید، اما این ریبون شما را با ابزارها و دستوراتی آشنا می‌کند که شما هرگز نمی‌دانستید که وجود دارند. همچنین یک ویژگی جدید به نام live Preview را نیز برایتان فعال می‌کند. تمام یا قسمتی از متن خود را انتخاب کنید و موس را روی یک گزینه تغییر دهنده معلق نگه دارید، آنگاه خواهید دید که ظاهر مستند شما چگونه تغییر می‌کند. اگر شکل ایجاد شده مطابق میل شماست کافیست Apply را فشار دهید تا تغییرات ذخیره شود.

برای  نگه داشتن تعدادی از دستورات نوار ابزار Quick Launch مکانی را از هر ریبونی در اختیارتان قرار می‌دهد. بطور پیش فرض نوار ابزار Quick Launch مقداری از دستورات مفید شامل دکمه‌های Undo و Save را داراست. تصمیم مایکروسافت مبنی بر استفاده از فرمت‌های فایل XML (که از فرمت‌های قدیمی بواسطه X که در انتهای پسوند اضافه می‌شود مانند .PPtx, docx, Xlsx قابل تشخیص هستند) باعث می‌شود تا کسانی که Office 2007  را ندارند هنگامی که این فایل‌ها را از دیگران دریافت می‌کنند نتوانند به فایل‌ها دسترسی پیدا کنند زیرا نسخه‌های قدیمی‌تر از آنها پشتیبانی نمی‌کنند. اگر شما از یک نسخه قدیمی‌تر آفیس استفاده می‌کنید نیاز دارید تا فایل 27MB که برای سازگاری با Office 2007 بصورت رایگان وجود دارد را دانلود کنید و آنگاه کاربران Office XP  و Office 2007  قادر خواهند بود تا این فایل‌ها را باز، ویرایش و ذخیره کنند.

 

آفیس 2007 برنامه‌ها و ویژگی‌های ظاهر بسیاری را فراهم می‌کند و اگر چه کاربران نسخه‌هایی فعلی آفیس هنگام کار با Office 2007  با مشکل مواجه خواهند شد و اندکی سردرگم می‌شوند اما طولی نخواهد کشید که بر آن غلبه کرده و متوجه می‌شوند که ریبون دسترسی به توابع را تا چه حد آسان کرده است. شاید شما تصمیم بگیرید که برنامه‌های محصول فعلی همه آنچه شما نیاز دارید را برآورده می‌کند اما اگر دوست داشته باشید بیشترین‌ها را از آفیس داشته باشید این نسخه به روز شده به شما کمک خواهد کرد.

 

معرفی نرم افزارWord 2007

 

 

از آنجایی که برنامه Word پر کاربردترین برنامه Office است. لذا تغییرات ظاهری واسط کاربردی روی تعداد افراد بیشتری اثر خواهد گذاشت. اما چه شما این تغییرات را بهبودی و چه تغییر محصول در نظر بگیرید، یادگیری دوباره آنها تنها به سرعت آموزش شما و استعداد شما در یادگیری بستگی دارد. نهایتاً مایکروسافت با طراحی ساختار Help به بهترین شکل به همراه ابزارهای آنلاین هوشمند جهت کمک به شما بهترین شکل خوش آمد گویی را برای Word 2007 فراهم کرده است. آشکارترین تغییر در Word 2007، نوار ابزار ریبون، سودمندی آن را افزایش داده است. زمان زیادی برای تکمیل انبوه دستورات جایگزین شده، صرف نخواهند شد حتی برای آیتم‌هایی که از یک منو به منوی دیگر جابجا شده‌اند. برای آنکه به کار آزمودگان Word  در پیدا کردن دستورات کمک شده باشد. مایکروسافت یک راهنمای منابع دستورات از Word 2003 به Word 2007 را فقط به صورت آنلاین قرار داده که بسیار قابل توجه است. می‌توانید آن را از آدرس http://tinyurl.com/ymak6p دریافت کنید توجه داشته باشید این help آنلاین شامل مقدار زیادی عکس و تصویر و ویدئو است و به یک ارتباط یا پهنای باند زیاد برای دسترسی به آن نیاز دارید.

 Mail- merge بهتر

 باریکه Mailing نوار ابزار ریبون پروسه mail- merge را به صورت اسرارآمیزی بهبود بخشیده است و به شما کمک می‌کند تا یک پروژه را انتخاب کنید و دریافت‌کنندگان را تعیین کنید که می‌تواند از Outlook وارد شود و فیلدها را بنویسید و پر کنید.

سایر تغییرات نیز بخوبی عمل می‌کنند. اگر شما متنی را برجسته (high light) کنید و انتخاب کننده فونت را باز کنید و روی یک فونت موس را شناور کنید، پیش نمایش دهنده زنده آفیس به شما نشان می‌دهد که متن شما با این فونت به چه مشکلی خواهد شد. زمینه‌های Word  نیز شامل پیش نمایش دهنده زنده هستند که رنگ‌ها، فونت‌ها و سایر اثرات را به بهترین شکل نمایش می‌دهند. این زمینه‌ها می‌توانند تنها با یک کلیک زیبایی متن شما را بیشتر کنند. هنگامی که متنی را برجسته می‌کنید یک نوار ابزار سایه‌ای شامل توابعی برای تغییرات نمایان می‌شود اما اگر اینجا این تغییرات را انتخاب کنید نمی‌توانید پیش نمایش زنده را ببینید.

 

Word به صورت آنلاین

 

برای آنکه از برخی از ویژگی‌های Word استفاده کنید لازم است تا آنلاین باشید. وقتی یک صفحه خالی از Word را باز می‌کنید آرایه‌های فراوانی از template ها نمایش داده می‌شود که اکثر آنها در Microsoft Office Online موجودند و اگر شما در حالیکه کلید Alt را پایین نگه داشته‌اید یک حرف را برجسته کنید. Word برای یافتن منابع آن کلمه اینترنت را جستجو می‌کند. اگر شما از یکی از شش ویلاگ مطرح مانند Blogger استفاده می‌کنید می‌توانید متن خود را ایجاد، منتشر و به روزرسانی کنید و فقط کافیست نام کاربردی و رمز عبور خود را وارد کنید. اما اگر از سرویس‌های دیگر استفاده می‌کنید. شاید لازم باشد که ابتدا URL و فرمت آن را بنویسید و با فشردن Publish از منوی آفیس نوشته‌های شما به بلاگ یا وب سایت و یا سرور مستندات ارسال خواهد شد.

 

مایکروسافت برنامه Word 2007 را با انبوهی از دستورات، ابزارها و خصوصیات جدیدتر و قدیمی روانه بازار کرده است. واسط کاربری توسعه یافته آن بدین معنی است که شما به راحتی آنها را پیدا کرده و مورد استفاده قرار می‌دهید. توابع پیشرفتی برای تنظیمات ظاهری صفحات و ساختار بندی آنها وجود دارد.

دانلود کتاب "آموزش نرم افزار ورد2007 با Word 2007 For Dummies" با لینک مستقیم

حجم : 5.81 مگابایت

توجه : توصیه می شود از جدید ترین نسخه نرم افزار Acrobat Reader که نسخه 9 آن است , برای دیدن کتاب های سایت استفاده نمائید . می توانید این نسخه را از منوی (دانلود نرم افزار های مرتبط) سایت, دانلود کنید .

 

اگر از نسخه 9 آکروبات ریدر استفاده می کنید , می توانید همین کتاب را از لینک زیر هم دانلود کنید که نسبت به لینک بالا , حجم کمتری دارد و سریع تر دانلود می شود.

 

/ 0 نظر / 86 بازدید