آندروید ۴ روی رایانه شما با VirtualBox

 

۱٫ دانلود و نصب برنامه Oracle VM VirtualBoxبرنامه رایگان و متن باز Oracle VM VirtualBox در حقیقت یک سیستم مجازی را در داخل سیستم عامل فعلی شما ( Windows، Mac OS X، Linux و Solaris ) برای شما ایجاد می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید هر سیستم عامل دیگری را در سیستم فعلی خود تجربه کنید. برنامه های زیاد دیگری نیز تا کنون برای انجام این کار ساخته شده‌اند اما به شما برای استفاده از اندروید ۴ در سیستم عامل ویندوز و دیگر سیستم عامل Oracle VM VirtualBox را با توجه به ویژگی آن پیشنهاد می‌کنیم.

پس برای نصب و استفاده از اندروید ۴ در سیستم خود نیاز است که به صفحه Download VirtualBox بروید و نسخه سازگار با سیستم عامل خود را از این صفحه دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید اگر سیستم عامل فعلی شما ویندوز است باید از نسخه VirtualBox for Windows hosts x86/amd64 استفاده کنید.دانلود VirtualBox از سایت سازنده
دانلود VirtualBox از سایت معتبر معروف Filehippo

 

 
 
2. دانلود نسخه سازگار شده اندروید ۴ برای VirtualBoxبعد از نصب برنامه VirtualBox نوبت به آن می‌رسد که نسخه سازگار شده‌ای از اندروید ۴ ( ICS ) برای سیستم‌های رومیزی و لپ تاپ بر روی سیستم خود دانلود کنیم و سپس با برنامه VirtualBox شروع به استفاده از آن کنیم. سایت VMLite نسخهٔ کاملی از اندروید ۴.۰.۱ را که امکان استفاده از موس در آن وجود دارد را انتشار داده است که با رفتن به لینک Android v4 vm می‌توانید این نسخه را با حجم ۸۸ مگابایت دانلود کنید.دانلود ICS4 برای رایانه از سرور vmlite

 

 
 
 
3. چگونگی اجرا و استفاده از اندروید ۴در مرحله آخر نیز فایل اندروید دانلود شده از VMLite را که Android-v4.7z نام دارد از حالت فشرده درآورید و در فایل‌های موجود در آن بر روی فایل Android-v4.vbox همانند تصویر زیر کلیک کنید. به این دلیل که قبل از انجام این کار برنامه Oracle VM VirtualBox را بر روی سیستم خود نصب کرده‌ایم این فایل با استفاده از همین برنامه اجرا می‌شود. پس از باز شدن پنجره VirtualBox تنها کافی است Android v4 را انتخاب کنید و بر روی دکمه Start کلیک کنید.اندروید ۴ در پنجره‌ای جدید در سیستم شما شروع به کار می‌کند و در صورتی که از شما سؤالی درباره بوت سیستم پرسیده شد گزینه “Android Startup from /dev/sda” را انتخاب کنید. حال می‌توانید از امکانات موجود در اندروید ۴ دست کاری نشده نهایت لذت را ببرید.

 

menu-android-pc

برای اتصال به اینترنت از اندروید تنها کافی است پس از اجرای برنامه Oracle VM VirtualBox سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنیم و اجرا کنیم. سپس از طریق منوی Device گزینه Network Adapters را انتخاب کنید تا پنجره تنظیمات باز شود. در صفحه باز شده در قسمت Attached to گزینه Bridget Adapter انتخاب و در قسمت Name نام دستگاهی که هم اکنون از طریق آن به اینترنت وصل می‌شوید را انتخاب کنید.

/ 3 نظر / 52 بازدید
نیلوفر

من چطوری از برنامه یAdvanced Task Killer استفاده کنم؟![ناراحت]

مهدی

هنوز تست نکردم ، اما در کل خیلی عالی بود ، این اولین باری هست که همچین چیزی رو میشنیدم.

محمد

ممنون از راهنمایی ها تون