۳ راه دستیابی به منوی بوت در ویندوز ۸

PC Settings

روش اول دسترسی از طریق PC Settings است. برای دسترسی سریع کلید میانبر Win+ I را استفاده کنید و بر روی گزینه Change PC Settings کلیک کنید.

01_selecting_change_pc_settings

از سمت چپ بر روی General کلیک کنید.سپس از بخش Advanced Setup بر روی گزینه Restart now کلیک کنید. با این کار ویندوز برنامه ها را بسته و خود را برای را اندازی مجدد آماده می کند.

02_selecting_restart_now

به جای راه اندازی معمولی همیشگی این بار صفحه آبی  boot options menu برای شما نمایش میابد. برای جان بخشی مجدد و یا رفع مشکل ویندوز بر روی گزینه Troubleshoot کلیک نمایید.

selecting_troubleshoot.png

شما می توانید سیستم خود را تازه سازی Refresh your PC و تنظمیات مجدد Reset your PC را انجام دهید.همچنین میتوانید با کلیک بر روی گزینه Advanced options به تنظیمات پیشرفته تری دسترسی داشته باشید.

04_selecting_advanced_options

تصویر زیر گزینه های که در قسمت Advanced options وجود دارند را نمایش می دهد. ابزارهای که برای تعمیر و بازگردانی سیستم به بهترین حالت به شما کمک می کنند. لطفا بر روی گزینه Startup Settings کلیک کنید.

selecting_startup_settings

در این قسمت یک لیست از گزینه های که بعد از راه اندازی مجدد restart می توانید به آنها دسترسی داشته باشید نمایش میابند. برای این کار بر روی Restart کلیک کنید.

restart_to_change_options.png

بعد از راه اندازی مجدد لیستی برای شما نمایش میابد .می توانید بر اساس کلید های شماره و یا کلید های تابعی F1-F9 به هریک از گزینه ها دسترسی داشته باشید. ضمنا با زدن کلیک F10 دیگر گزینه ها نیز قابل مشاهده هستند.

اگر به هیچ کدام از گزینه ها احتیاج ندارید می نوانید با زدن Enter از این مرحله عبور کنید.

07_startup_settings_screen

راه اندازی Launch recovery environment از طریق کلید F10 در دسترس است. برای بازگشت به گزینه های قبلی باز هم F10 رافشار دهید.

08_launch_recovery_environment

  Power Options

راه دومی برای رسیدن به boot options menu بدون انجام تنظیمات وجود دارد. برای این کار  مجددا کلید های Win + I را فشار دهید تا به منوی ابزار دسترسی پیدا کنیم. سپس در حالی که کلید Shift را پایین نگه داشته اید بر روی گزینه Power کلیک نمایید و از منوی باز شده  Restart  را انتخاب کنید. البته نمایش گزینه های عیب یابی سیستم فقط از روش اول در دسترس است.

09_selecting_shift_restart

همچنین می توانید از این روش حتی بدون ورود به ویندوز استفاده کنید. دز صفحه ورود login screen در گوشه پایین سمت راست با نگه داشتن کلیدShift  بر روی کلید Power کلیک و گزینه راه اندازی مجدد Restart را انتخاب کنید.پس از راه اندازی مراحل قبلی تکرار می شود.

10_selecting_restart_on_login_screen

خط فرمان Command Prompt

روش سوم اجرای دستورات در برنامه Command Prompt است. برای دسترسی به دسکتاپ از کلید Win+ D استفاده کنید سپس ماوس خود را به گوشه پایین سمت چپ ببرید تا زمانی که دکمه Start screen برای شما نمایش یابد و با راست کلیک و انتخاب گزینه Command Prompt از منو باز شده برنامه برای شما اجرا می شود. همچنین می توانید از کلید میانبر Win+X استفاده کنید.

11_selecting_command_prompt

دستور زیر را در خط فرمان وارد کنید. دقت کنید کد دقیق وارد شود.

shutdown.exe /r /o

نکته:

سوئیچ o/ فقط در کنار و همراه با سوئیچ r/ کار می کند.

12_using_command_prompt

سپس یک هشدار در رابطه با شروع راه اندازی خودکار ویندوز نمایش داده می شود.

13_about_to_be_signed_off

ویندوز ۸ در حال حاظر دارای ویژگی با نام “  automatic restart after failure ” است که در هنگام ایجاد مشکل به کمک شما می آید و سعی در بر طرف کردن و باز گردانی ویندوز به حالت طبیعی می کند.

/ 0 نظر / 16 بازدید