تفاوت نسخه های مختلف ویندوز ۸ - Windows 8

Windows 8
ویرایش Windows 8 نسخه بنیادی ویندوز با ساختارهای 32 و 64 بیتی میباشد. این ویرایش دربرگیرنده ویژگی هایست که بازار خانگی را مورد هدف قرار داده است و تمام خصوصیت های جدید ویندوز 8 از جمله صفحه استارت، چهار خانه ها، Windows Store، اینترنت اکسپلورر 10، ادغام با اکانت مایکروسافت، دسکتاپ ویندوز و غیره را ارائه میدهد.


Windows 8 Pro
ویرایش Windows 8 Pro با ویندوز های Windows 7 Professional و Ultimate سازگار است و برای کاربران پر ذوق و شوق درنظرگرفته شده است. این نسخه شامل تمام ویژگی های نسخه بنیادی Windows 8 میباشد. علاوه براین ویژگی ها، شامل قابلیت دریافت کانکشن های از راه دور Remote Desktop، قابلیت اشتراک در دامین سرور ویندوز، پنهان سازی فایل های سیستمی، Hyper-V، بوت از هارد دیسک مجازی، گروپ پالیسی و همچنین BitLocker و BitLocker To Go میباشد. برنامه Windows Media Center تنها میتواند بصورت یک افزونه پولی در این ویرایش اضافه شود.


Windows 8 Enterprise
ویرایش Windows 8 Enterprise تمام ویژگی هایی که در ویندوز Windows 8 Pro (به جز قابلیت نصب افزونه Windows Media Cente) میباشد، را تحت پوشش داده و ویژگی های اضافی دیگری برای کمک به سازمان های فن آوری اطلاعات در این نسخه گنجانیده شده است. این نسخه برای مشتریان Software Assurance، و همچینین مشترکین MSDN و Technet Professional موجود میباشد و در تاریخ 16 آگست 2012 برابر با ۱۳۹۱/۰۵/۱۶ انتشار یافت. 


Windows RT
ویرایش Windows RT تنها برای سیستم ها با پایه ARM از قبیل کامپیوترهای تبلیت و گوشی های هوشمند موجود خواهد بود. این ویرایش دربرگیرنده نسخه های آفیس 2013 دسکتاپ لمسی (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, و OneNote) برای کاربران میباشد و از قابلیت های پنهان سازی (اینکریپشن) پشتیبانی میکند. چندین ویژگی تجارتی مثل پشتیبانی از Group Policy و دامین در این نسخه شامل نیستند.

/ 1 نظر / 19 بازدید
محیا

دستتن درد نکنه عالی بود.