آموزش تصویری یافتن‌گوشی‌اندرویدی باگوگل

این قابلیت از سال گذشته در این سیستم‌عامل محبوب گنجانده‌شده است.
در اولین قدم شما باید این ویژگی را فعال‌سازید. برای اینکه می‌توانید از مسیر زیر اقدام کنید:
مسیر Setting > security > Device Administrators > Android Device Manager > Active
از زمان فعال‌سازی این قابلیت، شما می‌توانید از طریق کامپیوتر شخصی‌تان و با استفاده از این مسیر به گوشی خود دسترسی پیدا کنید!
این ویژگی گزینه‌های بسیار مفیدی را برای هنگامی‌که گوشی خود را گم‌کرده و یا از شما دزدیده‌اند، در اختیارتان قرار می‌دهد.
اولین کاری که به ذهنتان می‌رسد چیست؟‌ این قفل صفحه‌نمایش گوشی خود را عوض کنید! در اینجا گزینه‌ای وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا رمز عبوری جدیدی را برای گوشی خود تعریف کرده و شماره موبایل خود را بر روی صفحه‌نمایش دهید تا شاید فردی که گوشی شمارا پیداکرده است بتواند با شما تماس گیرد.
اما اگر مطمئن هستید که گوشی شما توسط سارقین دزدیده‌شده است، شاید تنها راه پیش پای شما پاک کردن اطلاعات شخصیتان باشد! یا شاید حتی بهتر از آن، بازگشت به تنظیمات کارخانه توسط فشردن یک دکمه از راه دور!‌ (هرچند اینکه اطلاعات درون حافظه جانبی شما نیز صد در صد پاک شود از سوی گوگل تضمین نشده است)
البته باید توجه داشته باشید بعدازاینکه گوشی خود را Factory reset کردید، دیگر قادر به استفاده از امکانات Android Device Manager نبوده و نیستید، اما حداقل مطمئن هستید که اطلاعاتتان دیگر در معرض همگانی شدن نیست!‌
قبل از اینکه اطلاعات خود را پاک‌کنید، شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت محل فعلی گوشی خود را نیز ببینید. این قابلیت بدون وجود سیم‌کارت درون‌گوشی و تنها از طریق اتصال گوشی به اینترنت نیز کار می‌کند! البته باید امیدوار باشید سارق محترم اهل اینترنت و این‌ها باشد!‌
همین‌طور شما می‌توانید برای مدت ۵ دقیقه گوشی خود را با صدای زیاد وادار به زنگ خوردن کنید!‌ این قابلیت جهت گم شن گوشی در مکان‌هایی همانند منزل و یا جاهایی شبیه به آن بسیار کاربرد دارد.
توجه: برای استفاده از این قابلیت حتما باید از یک اکانت جی‌میل در گوشی خود استفاده کنید!
امیدواریم که بتوانید از این ویژگی جالب سیستم‌عامل محبوب اندروید نهایت استفاده را ببرید.
/ 0 نظر / 189 بازدید