ساخت USB بوتیبل (Bootable) برای ویندوز ۸٫۱

ابتدای هر چیزی، اگر هم اکنون شما فایل ISO و یا DVD ویندوز ۸٫۱ را داشته باشید، شما باید محتوای موجود در داخل آن را کپی کرده و بر روی حافظه اصلی کامیپوتر خودتان قرار دهید. برای استخراج محتوای موجود در فایل‌های ISO می‌توانید از برنامه هایی مثل ۷-Zip و یا WinRAR استفاده کنید.

پس از آنکه محتوای ویندوز ۸٫۱ را کپی کردید، مراحل زیر را شروع کنید:

۱. خط فرمان ویندوز را (همان Command Prompt) را باز نماید؛ برای اینکار می‌توانید وارد Run شوید (کلید ویندوز + R) و سپس تایپ نماید cmd.

Windows-8.1-USB-Bootable-1

۲. در پنجره ای که هم اکنون برای شما باز می شود، عبارت diskpart را تایپ کرده و بر روی Enter بفشارید؛ اگر احیاناً پیغامی ظاهر شد، بر روی Yes کلیک کنید. (ممکن است این پیغام نمایش داده نشود و مستقیماً به پنجره جدیدی هدایت شوید.)

Windows-8.1-USB-Bootable-2-600x303

Windows-8.1-USB-Bootable-3

۳. اکنون، فلش خود را به کامپیوتر خود وصل کنید.

۴. عبارت list disk را تایپ نمایید. برنامه برای شما لیستی از دیسک های موجود را برای شما نمایش می دهد؛ HDD، SSD، USB و … را نمایش می دهد.

Windows-8.1-USB-Bootable-4-600x303

۵. فلش مورد نظر خود را که قرار است بر روی آن ویندوز ۸٫۱ را بریزید را تشخیص دهید. برای اینکار می توانید از ستون Size کمک بگیرید. معمولاً فلش شما در انتهای لیست، اخرین دیسک قرار بگیرد. پس از آنکه فلش خود را تشخیص دادید، عبارت select disk X را تایپ کرده که در آن X، شماره دیسک شما می باشد.

Windows-8.1-USB-Bootable-5-600x303

۶. عبارت clean را تایپ کرده؛ این عمل باعث حذف تمام محتوای فلش شما می شود. پس دقت نمایید که اگر فایل مهمی بر روی فلش خود دارید، حتماً از آن یک کپی تهیه کرده باشید.

Windows-8.1-USB-Bootable-6-600x303

۷. عبارت create partition primary را تایپ کرده، این عبارت یک پارتیشین از نوع Primary برای فلش شما ایجاد خواهد کرد.

Windows-8.1-USB-Bootable-7-600x303

۸. عبارت select partition 1 را تایپ کرده، این عمل باعث خواهد شد که پارتیشین ایجاد شده فعلی را انتخاب کند.

Windows-8.1-USB-Bootable-8-600x303

۹. عبارت active را تایپ کرده تا پارتیشین ایجاد شده را فعال نماید.

۱۰. عبارت format fs=ntfs quick را تایپ کرده، این دستور باعث می شود که فلش شما بعنوان NTFS فرمت شود.

Windows-8.1-USB-Bootable-10-600x303

۱۱. عبارت assign را تایپ کرده تا یک حرف انگلیسی به فلش شما اختصاص داده شود. در واقع بتوانید آن را در My Computer ببینید.

Windows-8.1-USB-Bootable-11-600x303

۱۲. حال که فلش شما آماده و خالی می باشد، شما می توانید محتوای ویندوز ۸٫۱ را به راحتی در فلش خود کپی کرده و پس از آن، کامیپوتر خود را از طریق USB بوت نمایید.

منبع مقاله

 منبع : گویا آی تی 

 

 

 

نصب ویندوز 8.1 از روی فلش 

نصب windows  از روی فلش مموری

/ 2 نظر / 38 بازدید
sh

سلام...من یه نرم افزاری نصبیدم میخوام مطالبشو کپی کنم داخله فلشم...هرکاری میکنم کلیک راست نمیشه..هیچ راهی نداره؟میشه لطفا ج بدید خیلی واسم مهمه ...ممنوووونمممممممم

sh

سلام...من یه نرم افزاری نصبیدم میخوام مطالبشو کپی کنم داخله فلشم...هرکاری میکنم کلیک راست نمیشه..هیچ راهی نداره؟میشه لطفا ج بدید خیلی واسم مهمه ...ممنوووونمممممممم