تفاوت هارد دیسک‌های "SSD" با "HDD" چیست؟

 

هارد دیسک چرخش سنتی (HDD) که ذخیره ساز های اولیه و غیر فرار کامپیوتر ها بودند. یعنی داده های که روی آنها ذخیره می شد حتی زمانی که سیستم خاموش هم باشد داده ها از بین نمی رفت که این به خاطر پوششش مغناطیسی در بالی پلاتراست که روی آن کشیده شده و وقتی شما می خواهید از اطلاعات ذخیره شده خود استفاده کنید یک بازوی مکانیکی روی دیسک در حال چرخش قرار می گیرد و اطلاعات شما برای شما به نمایش در می آید.

 

هارد SSD نیز کاری مشابه، به HDD انجام می دهد یعنی داده ها روی خود ذخیره می کند  و حتی زمانی که کامپیوتر خاموش هم باشد از آنها حفاظت می کند ولی در آن قطعه حرکتی وجود ندارد این هارد مانند فلش مموری می ماند. داده ها در تراشه های حافظه فلش قرار می گیرد.

این هارد را می توانید به طور دائم در کیس خود قرار بدهید ویا آن را در لپ تاب خود نصب کنید.


تراشه SSD نسبت به حافظه های USB و هارد های HDD سرعت بیشتری دارد و گران ترنیز هستند. یکی از دلایل بالا بودن سرعت این هارد ها نسبت به هارد های HDD این است که این هارد ها به دلیل نداشتن قطعه متحرک زمان تاخیر بسیار کمتری نسبت به هارد های معمولی دارند.

نویسنده:عباس حسینعلی

/ 2 نظر / 13 بازدید
سیب سرخ

سلام دوست عزیز سایتت از نظر بار علمی واقعا عالیه و حیفه که بخای تو حیطه وبلاگ کار کنی، من بهتون پیشنهاد میکنم یه سایت راه اندازی کنید و بعضی از آموزشاتون رو یا بر اساس عضویت کاربران یا پرداخت مبلغی نمایش بدین با این کار پول خوبی هم گیرتون میاد اگه راهنمایی خاستین یا قصد داشتین وبلاگتون رو تبدیل به سایت کنین با من در ارتباط باشین موفق باشید

میفرمودید که در حالت ssd اگر فايلي پاك شود بازيابي سخت تر است