افزایش سرعت اینترنت ویندوز ۷ با Open DNS

هنگامی که شما آدرسی مانند www.google.com را در مرورگر خود تایپ می کنید، کامپیوتر شما مفهوم درستی از موقعیت آن ندارد و به همین منظور این آدرس را از DNS Server طلب می کند. کار اصلی DNS Server (یا Data Name Server) ها، ترجمه آدرس های وب (مانند google.com) به زبانی عددی و قابل درک برای کامپیوتر هاست که اصولا به این اعداد، IP گفته می شود (۲۰۸٫۶۹٫۳۲٫۲۳۰). کامپیتور شما برای دسترسی به یک آدرس وب تنها کافی است که آی پی آن را در اختیار داشته باشد تا بتواند آن را در مرورگر شما نمایش دهد.

 

تقریبا در همه موارد، سرویس دهنده های اینترنتی (ISP) آدرس DNS ها را از تنظیمات موجود در کامپیوتر ما مشخص می کنند که به صورت پیش فرض بر اساس سرور ISP ما تنظیم شده است. اما متاسفانه در صورتی که DNS Server سرویس دهنده ما (به هر دلیلی) از سرعت پایینی برخوردار باشد، متقابلا سرعت دسترسی ما نیز برای مشاهده صفحات وب پایین می آید و لود صفحات بیشتر از معمول طول خواهد کشید. برای حل این مشکل می توانید از  سرویس ساده و قابل اطمینانی به نام Open DNS که علاوه بر سرعت بخشیدن به اتصال اینترنتی شما، مزایای دیگری را نیز برایتان به ارمغان می آورداستفاده کنید.

برای استفاده از این سرویس تنها کافیست که اتصالات شبکه خود را باز کرده و حالت DNS پیش فرض خود را به شکل زیر تغییر نام دهید! با انجام این کار، علاوه بر افزایش کلی سرعت اینترنت خود، جستجویی امن تر را نیز تجربه خواهد کرد:

  1. وارد منو Start شده و در قسمت Search عبارت ncpa.cpl را تایپ کرده و اینتر را بزنید
  2. بر روی کانکشن شبکه فعالی که از ان برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنید راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید
  3. در تب Networking  گزینه ( Internet Protocol Version 4 ( TCP/IPv4   را انتخاب کرده و روی Properties کلیک کنید
  4. در پنجره باز شده مطابق عکس زیر Use the following DNS server addresses را انتخاب کنید و در قسمت Preferred ای پی ۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۲ و در قسمت Alternate ای پی ۲۰۸٫۶۷٫۲۲۰٫۲۲۰ را وارد کنید
  5. حالا ۲ بار OK را بزنید و اینترنت خود لذت ببرید
/ 0 نظر / 20 بازدید