آموزش پیدا کردن IMEI گوشی‌های گمشده

البته این موارد فقط بخشی از کارهایی است که پس از به سرقت رفتن دستگاه هوشمند خود باید انجام دهید و بخش دیگر مربوط به پیگیری از مراجع انتظامی می‌شود. در این شرایط نیروی انتظامی پس از ثبت درخواست شما مبنی بر سرقت تلفن همراه، اطلاعات شماره IMEI را که شماره‌ای منحصر‌به‌فرد و بین‌المللی برای دستگاه هوشمند شماست، درخواست می‌کند تا آن را به اپراتور تلفن همراه مورد نظر ارائه کند. ردیابی دستگاه شما و جلوگیری از برقراری تماس با آن به کمک این شماره امکان‌پذیر است و اپراتورهای تلفن همراه دستگاه شما را با این شماره در شبکه‌ خود شناسایی می‌کنند. چنانچه خوش شانس بوده و جعبه تلفن همراه را نگه‌ داشته باشید، می‌توانید به این شماره دسترسی یابید، در غیر این ‌صورت یکی از روش‌های دسترسی به این کد، شماره‌گیری #06# *با دستگاه است که متاسفانه شما دستگاه هوشمندتان را در اختیار ندارید!

اگر می‌خواهید در این شرایط بدون نیاز به دستگاه هوشمند یا حتی جعبه آن به کد منحصربه‌فرد IMEI دسترسی یابید، از روش زیر کمک بگیرید:

توجه: این روش در صورتی قابل استفاده است که شما دستگاه اندرویدی خود را در کاربری گوگل خود به ثبت رسانده باشید.

1 ـ به لینک زیر بروید و نام کاربری و رمز عبور خود در سرویس گوگل را وارد کنید:

http://www.google.com/settings

2ـ در صفحه تنظیمات حساب کاربری گوگل به بخش Account tools مراجعه کرده و روی گزینه‌Dashboard کلیک کنید.

3 ـ در داشبورد حساب‌های گوگلی خود گزینه‌ Android را جستجو کرده و روی آن کلیک کنید.

4 ـ با کلیک روی گزینه ‌Android، دستگاه‌هایی که در حساب کاربری گوگل خود به ثبت رسانده باشید، به ‌نمایش درآمده و مشخصات دستگاه از جمله کد IMEI به شما ارائه می‌شود.

/ 5 نظر / 160 بازدید
مانلی

سلام من 5 ماه پیش یه اس 3 خریدم که باطریش مشکل داره اما بردمنمایندگی گفت اشکال از باطریش نیست ونداد بنظر شما مشکلش چیه؟

پارسا

بسیار مفید بود موفق باشید.

faezeh

سلام..ببخشید من نمیتونم به شماره هایی از قبیل 7575 و1112و8282و... پیام بدم ....وقتی میفرستم اخطار میده و میگه پیام ارسال نشد بنظرتون مشکل کجاست؟ممنون

مینا

عالی بود