چگونه گوشی خود را تبدیل به مودم کنیم؟(اندروید 5)

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٥
٦:٤٦ ‎ب.ظ
پرویز برومندنژاد

 

lollipop_android5

در اسمارت فون و تبلت‌های امروزی ویژگی‌ای قرار داده شده است تا از طریق آن گوشی و دستگاه را تبدیل به یک مودم وای‌فای کنید و بعد از آن از طریق سایر دستگاه‌ها به گوشی متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنید. این ویژگی بسیار کاربردی و مفید است و کاربران از طریق آن می‌توانند زمانی که لپ‌تاپ‌شان دسترسی به اینترنت ندارد، استفاده کرده و از طریق اینترنت گوشی وارد عمل شوند. این امکان چندان هم ویژگی جدیدی نیست و احتمالا شیوه و روش فعال سازی آن را می‌دانید اما با منتشر شدن اندروید 5.0 یا آب نبات چوبی که کمی منو‌ها و… فرق کرده‌اند شاید افرادی باشند که شیوه فعال سازی ویژگی مذکور را بر روی دستگاه اندرویدی خود نمی دانند و یا اصلا از وجود چنین امکانی آگاه نیستند. پس همراه ما باشید تا روش تبدیل اسمارت فون به مودم را در سیستم عامل اندروید 5.0 در ادامه مطلب فرا بگیریم.


 

برای شروع کار وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید و سپس در بخش اول گزینه بیشتر یا More را لمس کنید.

Step-1

همانند تصویر زیر به قسمت Tethering & portable hotspot بروید.

Step-2

حال برای تبدیل کردن گوشی خود به مودم با لمس Portable Wi-Fi hotspot ویژگی مذکور را فعال کنید.

Step-3

اکنون برای اعمال تنظیمات می‌بایست وارد بخش Set up Wi-Fi hotspot شوید.

Step-4

در این بخش شما به آسانی می‌توانید نام شبکه گوشی خود را تغییر دهید (همان اسمی که سایر دستگاه‌های در هنگام جستجو وای‌فای آن را مشاهده خواهند کرد) و همچنین امکان قرار دادن رمز نیز برای برقراری ارتباط وجود دارد (سعی کنید همیشه پسوردی را در این بخش وارد نمایید).

Step-5

البته توجه داشته باشید که بعد از فعال سازی ویژگی مذکور آیکونی نیز در بخش تنظیمات سریع دستگاه ایجاد می‌شود و کاربران از طریق آن نیز می‌توانند وارد عمل شوند.

Step-6

حال دستگاه شما تبدیل به یک مودم بی‌سیم شده است و سایر دستگاه‌ها می‌توانند از طریق جستجوی وای‌فای، گوشی شما را پیدا کرده و با وارد کردن پسورد به آن متصل شوند.

 

 

 

 

Image result for ‫کانال تلگرامی‬‎

 چشمک

 لینک ورود به کانال این وبلاگ


موضوعات مرتبط:
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد