چرا اطلاعات فلش نشان داده نمی شود؟ +راه‌حل

سه‌شنبه ٦ بهمن ۱۳٩٤
۱:٠٤ ‎ق.ظ
پرویز برومندنژاد

تا به حال این مشکل برای شما رخ داده است که فلش مموری ناگهان به صورت Hidden رفته و دیگر نتوانید فایل های خود را ببینید؟ این لحظه بسیار ترسناک است چرا که فلش خود را به دستگاه متصل کردید و ناگهان همه چیز را سفید میبیند و میلیون ها بایت اطلاعات خود را از دست رفته مشاهده می کنید ولی نگران نباشید چرا که برای این مشکل راه حل ساده ای وجود دارد.

برای درست کردن این وضعیت شما می توایند از دوراهکار استفاده کنید که هردو بسیار آسان هستند و کمترین زمان را از شما می گیرند. البته دقت داشته باشید که حتما باید یک آنتی ویروس قوی و به روز در رایانه شما وجود داشته باشد تا انتشار گسترده تر این ویروس در رایانه جلوگیری شود. راه حل اول 

فلش را به سیستم بزنید . از استارت به داخلRun بروید و در قسمت Open  کلمه cmd را تایپ کنید و ok کنید. در این حالت پنجره مشکی باز می شود. نام درایو فلش را وارد کنید. مثلا :k و سپس اینتر بزنید. سپس فرمان زیر را وارد کنید:

 Attrib /s /d -a -s -r -h 

توجه شود که بعد از Attrib فاصله و بعد از هر  کاراکتر فاصله دهید. خط تیره ها باید به دقت وارد شود که می توایند از کلید منفی استفاده کنید. بعد از وارد کردن این فرمان اینتر را زده و چند دقیقه صبر کنید.

بهتر است فرمان Attrib /s /d -a -s -r -h را به همین شکل کپی کرده و  در قسمت Edit پنجره cmd عینا  با استفاده از گزینه Paste وارد کنید. این راه اولین حرکت است و می توانید سریعا فایل شما را بازگردانی کند.

راه حل دوم 

پیش از هر کار باید یک ویروس‌یاب قدرتمند و به‌روز روی رایانه خود نصب کنید تا ویروس‌های احتمالی موجود روی رایانه را حذف کند، همچنین برخی محدودیت‌های اعمال شده روی سیستم‌عامل توسط ویروس‌ها را نیز غیرفعال کند.

سپس پنجره ‌My Computer‌ را باز کنید و از منوی Tools‌ _یا اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید گزینه organize _ گزینه ‌Folder options‌ را انتخاب کنید.

حال تب ‌View‌ را انتخاب کرده و گزینه ‌Show hidden files and folders‌ را فعال کنید. همچنین چک‌مارک کنار گزینه ‌Hide protected operating system files‌ را بردارید.

با گذر از مرحله قبل و مراجعه به درایو حافظه فلش خواهید دید که فایل‌ها و پوشه‌های شما قابل مشاهده می‌شوند.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: آموزش
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد