چگونه بروزرسانی خودکار گوگل پلی را متوقف کنیم؟ نویسنده: پرویز برومندنژاد - پنجشنبه ۱ امرداد ۱۳٩٤

هرچند بروزرسانی نرم‌افزار ها امری طبیعی و لازم برای بالا بردن امنیت تلفن های هوشمند محسوب می‌شود. اما گاه و بی گاه بودن این بروزرسانی‌ها و بعضا بی مورد بودن برخی از این بروزرسانی‌ها برای بسیاری از جمله کاربران ایرانی مشکلاتی را ایجاد می‌کند. این بروزرسانی که در کنار مصرف بی حد اندازه‌ی پهنای باند اینترنت، حجم ماهیانه‌ای اینترنت را نیز به اتمام می‌رساند.در کنار این در وسط اجرای نرم‌افزار‌های مختلف مشکلاتی را نیز از نظر مصرف رم دستگاه شما ایجاد خواهد کرد.

خوشبختانه گوگل اجازه از دسترس خارج کردن این قابلیت پیش‌فرض را به کاربران داده است. شما می‌توانید با مراجعه به تنظیمات اصلی گوگل پلی از دست این ویژگی هرچند مفید، راحت شوید. با این کار شما باید نرم‌افزارها را به صورت دستی بروزرسانی کنید.

برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار گوگل پلی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. ابتدا با کلیک برروی نرم افزار Play Store این نرم‌افزار را اجرا کنید.


۲. سپس با کلیک برروی سه خط بالا سمت چپ (منوی همبرگری) وارد بخش تنظیمات (Setting ) شوید.


۳. در قسمت تنظیمات برروی گزینه Auto-Update apps کلیک کنید.


۴. اکنون پنجره‌ای با سه گزینه زیر باز شده است:

گزینه اول Do not auto-update apps ( بروزرسانی نرم‌افزار به صورت خودکار نباشد)

گزینه دوم Auto-Update apps at any time Datat Charges may apply (بروزرسانی نرم‌افزار ها به صورت خودکار در هر زمانی صورت بگیرد) این گزینه از اینترنت موبایل نیز استفاده می‌کند.

گزینه سوم Auto-update apps over Wi-Fi only (بروزرسانی تنها از طریق وای‌فای صورت بگیرد)

۵. اگر قصد غیر فعال کردن بروزرسانی خودکار را دارید باید گزینه اول را انتخاب کنید.


با انتخاب گزینه اول دیگر نرم‌افزارها به صورت خودکار بروز نشده وشما باید به صورت دستی اقدام به بروزرسانی نرم‌افزار ها کنید. فراموش نکنید که گوگل بروزرسانی ها را بدون دانلود کردن به شما گزارش می‌دهد. شما با ورود به گزینه My apps قادر به مشاهده تمامی نرم‌افزارهای خود هستید. نرم‌افزارهایی که قابل بروزرسانی هستند در اول نمایش داده می‌شوند.

  نظرات ()
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد