آموزش ریست کردن گوشی های لومیا 520 620 720 920 ......... نویسنده: پرویز برومندنژاد - جمعه ۱٧ امرداد ۱۳٩۳

درست است که ویندوزفون سیستم عامل روان و سبکی است و به ندرت هنگ می کند و یا لگ می زند، ولی ممکن است روزی برسد که اسمارتفون ویندوزفونی شما هنگ کند، سرعتش کم شود و یا اصلا بالا نیاید! با خبرتک باشید تا راه حل را به شما بگوییم.

در این جور مواقع، بهترین کار، ریست کردن گوشی است. در ویندوزفون، دو نوع ریست داریم؛ ریست سخت و نرم! در ریست نرم، تنها تنظیمات سیستم عامل به حالت اولیه ی کارخانه بر می گردند و تمام برنامه ها و اطلاعات گوشی دست نخورده باقی می مانند. اما در حالت ریست سخت، تمام اطلاعات گوشی نیز پاک می شوند و گوشی مانند روزی می شود که تازه آن را خریده اید!

برای Soft Reset کردن، دکمه ی پاور و کم کردن صدا را به مدت 10 ثانیه نگه دارید.

برای Hard Reset کردن، دکمه ی کم کردن صدا و پاور و دوربین را در حالتی که گوشی خاموش است، به مدت چند ثانیه نگه دارید تا وقتی که گوشی یک ویبره بزند، حال دکمه ی دوربین را رها کنید ولی هم چنان دکمه ی پاور و کم کردن صدا را به مدت 5 ثانیه ی دیگر نگه دارید. حال باید به صفحه ی تنظیمات ریست منتقل شوید و از آن جا گوشی خود را ریست سخت کنید.

برای هارد ریست کردن از طریق خود Windows Phone باید روی start کلیک کنید. بعد در قسمت setting روی about کلیک کنید و reset your phone را انتخاب کنید. سپس yes را بزنید تا لومیای شما ریست شود.


یه روش دیگه

گاهی وقت ها برای گوشی های کاربران اتفاقاتی میوفتد که سیستم عامل گوشی دیگر اجرا نمیشود یا اصطلاحا بالا نمیاد در این مواقع شما نیاز به بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه دارید . 
در تمام گوشی های ویندوز فونی دو روش برای هارد ریست وجود دارد یکی روش هارد ریست از منوی Settings گوشی و روش دیگر از طریق حالتی که گوشی خاموش است .
در هر دو روش تنظیمات گوشی به حالت کارخانه برگشته و تمام اطلاعات شما پاک میشود . 
ابتدا گوشی را خاموش نمایید سپس کلید کم کردن صدا را نگه داشته و سپس شارژ گوشی را به گوشی وصل نمایید تا یک علامت تعجب ! روی گوشی ظاهر شود.
بعد این کلید ها رو به ترتیب فشار دهید تا گوشی شما هارد ریست شود 
افزایش صدا / کاهش صدا / پاور / کاهش صدا
حال منتظر باشید تا گوشی کار خودش را انجام دهد علامت چرخ دنده روی گوشی ظاهر میشود و پس از چند دقیقه گوشی به صورت خودکار روشن میشود .
این کار ممکن است دقایقی به طول بیانجامد لذا صبور باشید .

 

آموزش سافت ریست و هارد ریست گوشی های لومیا (ویندوز فون)

  نظرات ()
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد