آموزش ذخیره کردن رمزها در WinRar نویسنده: پرویز برومندنژاد - شنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩۳

اغلب سایت هایی که در زمینه دانلود فعالیت می کنند، فایل های دانلودی خود را بصورت فایل های فشرده تبدیل می کنند تا در هنگام دانلود، آسیبی به فایل نرسد و هم بتوانند فایل را به بخش های مختلف تقسیم نمایند تا برای دانلود راحت باشد.

اما این سایت ها بر روی فایل های فشرده، رمز عبوری نیز قرار می دهند که اکثرا آدرس اینترنتی وبسایت است که برای استفاده از محتویات داخل فایل فشرده باید ابتدا رمز فایل را وارد کرده تا وارد فایل فشرده شوید.
وارد کردن رمز عبور پس از هر بار دانلود کردن، کاری آزار دهنده و مشکل است. به همین خاطر اگر بتوان این رمز های عبور را ذخیره کرد و برای هر استفاده فقط آن را انتخاب کرد، کار بسیار راحتتر و آسان تر می شود.
در این مطلب قصد داریم ذخیره رمز های عبور را در برنامه فشرده سازی Win rar آموزش دهیم.

برای این کار برنامه Win rar را باز کردن و در سربرگ File بر روی گزینه Set default password کلیک کرده تا با صفحه زیر رو برو شوید.
در این پنجره بر روی گزینه Organizae Password کلیک نمایید.
در این پنجره با کلیک بر روی دکمه Add می توانید پسورد سایت مورد نظر خود را ذخیره نمایید.
به عنوان مثال ما می خواهیم پسوردی با عنوان sobhanehonline.com را ذخیره نماییم.برای همین در کادر اول رمزی که سایت مورد نظر شما برای فایل های خود استفاده می کند را بنویسید که ما در اینجا sobhanehonline.com ذخیره می کنیم.
 در کادر دوم، نامی را که برای می خواهید برای پسورد خود انتخاب کنید را بنویسید.بهتر است که خود رمز را در اینجا نوشته تا موقع انتخاب،راحتتر رمز را انتخاب کنید.در کادر سوم که کادری اختیاری است می توانید این رمز را برای فایل های ارشیو خود داشته باشید.
با فعلا نمودن تیک در پایین صفحه،برنامه بصورت خودکار رمز فایل را از میان رمز های ذخیره شده شما انتخاب می کند و شما فقط باید آن را تایید نمایید.گاهی اوقات نیز فایل را بدون نیاز به تایپ پسورد از حالت فشرده خارج می کند.
پس از وارد نمودن رمز خود، Ok رابزنید.
پس از تایید خواهید دید که نام پسوردی که ذخیره کرده اید در این پنجره نمایش داده می شود.اکنون بر روی Ok کلیک نمایید.
پس از بستن پنجره قبلی وارد اولین پنجره که از منوی فایل انتخاب کرده بودید می شوید که در آنجا محلی برای تایپ پسورد وجود دارد.این کادر نیز زمانی که بخواهید فایل پسورد داری را از حالت فشرده خارج نمایید نمایش داده می شود.
با کلیک بر روی این کادر می توانید پسورد ذخیره شده خود را انتخاب نمایید و برای خارج کردن فایل ها،فقط Ok را کلیک نمایید.
  نظرات ()
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد