دانلود خودکار فیلم هنگام تماشای آنلاین نویسنده: پرویز برومندنژاد - سه‌شنبه ٢٠ اسفند ۱۳٩٢

شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در هنگام تماشای یک ویدئو در اینترنت، آن را نیز همزمان دانلود کنید اما همه بر این امر واقفند که اگر ویدئویی را همزمان با تماشا دانلود کنیم، سرعت اینترنت کاهش می یابد و هر دو قسمت یعنی دانلود ویدئو و تماشای آن به مشکل برخواهد خورد.

قبل از آموزش ابتدا باید درمورد مسئله ای تحت عنوان کش(Cash)در کامپیوتر صحبت کنیم.
کش(Cash) چیست؟

در علم کامپیوتر یک کپی از اطلاعاتی که به صورت مداوم و مکرر مورد استفاده قرار میگیرند را در محلی به نام کش که میتواند مموری یا یک مسیر مشخص باشد (مانند یک پوشه مشخص در یک کامپیوتر ) قرار میدهند.
به عنوان مثال ممکن است برای دسترسی به اطلاعات یک صفحه وبسایت ، بخشی از آن اطلاعات مکررا مورد استفاده قرار بگیرند. پس یک بار اطلاعات را پردازش و در مسیر مشخص قرار میدهند تا در موارد بعدی به جای پردازش مجدد از اطلاعات اماده استفاده شود.
استفاده از کش علاوه بر کاهش حجم محاسبات هسته مرکزی کامپیوتر، موجب دسترسی سریع سامانه یا نرم افزار به اطلاعات مورد نظر و همچنین اینکه  (در مثال وبسایت ) کاربر شما خیلی سریعتر صفحه به دستش میرسد.
می توانیم کش را به طور خلاصه این گونه بیان نماییم که:یک مسیر یا حافظه موقت است که به دلیل دسترسی سریع به اطلاعات پُردرخواست، ایجاد و مورد استفاده قرار میگیرد.

پس می توان نتیجه گرفت برنامه های در حال اجرا نیز فایلی را در کش قرار می دهند که فایل راحتتر و سریع تر اجرا شود.
پس از پایان برنامه،فایل در همان حافظه کش باقی می ماند و می توان از طریق پوشه Temp به آنها دسترسی داشت.
اما دلیل این توضیحات برای این بود که ترفند دانلود خودکار را به شما آموزش دهیم.
راه حل

هنگام تماشای ویدئو در اینترنت، فایل هایی مانند دیگر برنامه ها در پوشه کش ایجاد می شود که برای نمایش سریع و راحتتر ویدئو استفاده می شود. پس از پایان بارگذاری(Load) ویدئو در مرورگر،این ویدئو در پوشه کش نیز ذخیره می شود.
پس اگر بتوان به فایل های مربوط به ویدئو دسترسی پیدا نمود و آنهارا اجرا نمود،به راحتی و بدون زحمت ،ویدئو را درهنگام تماشا،دانلود نیز کرده ایم.اما فایل های موجود در حافظه کش مربوط به ویدئو،با فرمت ویدئویی ذخیره نشه اند و همچنین تعداد این فایل ها زیاد است.
برای همین کار به شما برنامه ای بسیار سبک را معرفی می کنیم که پس از نصب آن،به راحتی می توانید فایل های مربوط به ویدئو و یا حتی موسیقی و تصویر را پیدا کرده و آنها را با فرمت درست و مخصوص به خود،مشاهده نمایید.


نام این برنامه "Video Cash View"است. این برنامه کم حجم وظیفه دارد که فایل های بوجود آمده در خافظه موقت کش را باز سازی و به فرمت اصلی بازگردانی کند.
یکی از قابلیت های این برنامه را می توان در این دانست که حتی اگر ویدئویی را ناقص مشاهده کرده باشید، این برنامه می تواند آن ویدئوی ناقص را تا آنجا که بارگذاری شده است را باز سازی کند.
برای دانلود برنامه اینجا را کلیک نمایید.
  نظرات ()
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد