10 ترفند ساده اما کارآمد برای افزایش سرعت کامپیوترهای ویندوزی

جمعه ٦ اسفند ۱۳٩٥
٢:٥٥ ‎ق.ظ
پرویز برومندنژاد

 

ترفندهای افزایش سرعت کامپیوترهای ویندوزی

از آنجایی که در دنیای امروز کامپیوترها، همدم هر روز ما انسان‌‌ها شده‌اند، کار کردن با یک کامپیوتر کند و آهسته، یکی از زجرآورترین کارها خواهد بود. کامپیوترهایی که به کندی، بوت می‌شوند یا مرتب، هنگ می‌کنند، کاسه‌ی صبر کاربر را لبریز می‌کنند. این درحالیست که وقت زیادی از کاربر هم، هدر می‌رود. در این مقاله، ترفندهایی ساده و کاربردی را آموزش خواهیم داد که افزایش سرعت کامپیوترهای ویندوزی را برای شما به ارمغان خواهند آورد. 

اگرچه به کمک 10 ترفند ساده زیر، می‌توانید سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهید، اما یادتان نرود اولین و مهم‌ترین عامل موثر بر سرعت، سخت‌افزار کامپیوتر است؛ بنابراین این ترفندها، سرعت را تا حد معینی، افزایش خواهند داد؛ اما برای افزایش قابل‌ملاحظه سرعت، لازم است دست در جیب مبارک نموده و سخت‌افزارهای کامپیوترتان را ارتقا دهید. به هر حال، تکینک‌های ساده‌ی زیر می‌توانند با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن، نتیجه مطلوبی به‌دست دهند.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: آموزش , ترفندها

ترفندی ساده برای مخفی کردن کانال ها و گروه ها در نسخه تلگرام دسکتاپ

جمعه ٦ اسفند ۱۳٩٥
٢:٤٩ ‎ق.ظ
پرویز برومندنژاد

 

ترفندی ساده در تلگرام دسکتاپ وجود دارد که با فعال کردن آن کانال هایی که کمتر به آن نیاز دارید را مخفی کنید.

بسیاری از کانال ها و گروه های تلگرامی هستند که کمتر به آنها مراجعه می کنید اما به آنها نیاز دارید، این کانال ها و گروه ها به دلیل تعدد پیام ها موجب می شوند تا چت ها و گروه های مورد علاقه تان در انتهای لیست قرار گیرد، برای مخفی کردن این کانال ها در تلگرام دسکتاپ می توانید از قابلیت WorkMode استفاده کنید.
Mute کردن کانال ها و گروه ها می تواند موجب شود تا تنها پیام گروه ها و کانال هایی برای شما نمایش داده شود که مورد علاقه شما می باشند اما با این حال با وجود پیام های فراوان در این پیام رسان لیست شما همیشه به یک روند مشخص باقی نخواهد ماند، با بهره گیری از قابلیت یاد شده می توانید برخی گفتگوها و کانال ها را مخفی کنید تا لیست شما خلوت شود.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: آموزش , ترفندها

چگونه با یک راست کلیک از محتویات پوشه های ویندوز فهرست بسازیم؟

دوشنبه ٢٥ بهمن ۱۳٩٥
٢:٥٩ ‎ق.ظ
پرویز برومندنژاد

 

اگر پوشه ای پر از فایل دارید احتمالاً دلتان می خواهد تا یک لیست از این فایل ها را ذخیره کرده و یا چاپ نمایید. با انجام چند تغییر کوچک در رجیستری می توانید به منوی راست کلیک خود یک دستور برای کپی کردن محتویات پوشه به کلیپ بورد اضافه کنید


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: آموزش , ترفندها

چگونه مخاطبین حذف شده از حساب کاربری گوگل را بازیابی کنیم؟

یکشنبه ٢٤ بهمن ۱۳٩٥
٦:٠۸ ‎ق.ظ
پرویز برومندنژاد

 

gmail-login

یکی از امکانات بسیار خوب سرویس جیمیل ، افزودن خودکار مخاطبان جدید به فهرست مخاطبان (Contacts) این سرویس است. به‌این ترتیب شما به اضافه کردن دستی مخاطبان به فهرست نیازی ندارید و اطلاعات مختلفی ازجمله نام و نام‌خانوادگی، شماره تلفن، نشانی ایمیل و نشانی منزل را نیز براحتی می‌توانید مدیریت کنید.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: آموزش , ترفندها
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 💻بینهایت💻 است. || پرویز برومند نژاد